wybierz KATEGORIE

3

2

-1

0

nowości

promocje 

[]

CHCESZ UBRAĆ SIĘ W MURAL?

Zobacz jakie to proste!


Przygotowałam kolekcję ubrań, dodatków do stylizacji i dekoracji wnętrz z printem w róże w 2 wersjach kolorystycznych: granat i żółty.

Czasami żółty zamienia się w złoto na granatowym tle, jest też reprodukcja kolorowego muralu na torbach, plecach i poduszkach oraz plakatach. Wybierz swoją ulubioną i ciesz się muralem w swojej codzienności.

Zobacz mural „Oblicze Piękna” na żywo przy ul. Wschodniej 70 w Łodzi.


koncepcja kolekcji "Oblicze Piękna"

Traktuję przedstawienie Marii, jako pretekst do porozmawiania o tym, co ogólnoludzkie, czyniąc portret osoby świętej jako przykład uświęcenia każdego człowieka. Szukam w tej kobiecie wewnętrznego piękna, nie na zasadzie przedmiotu kultu, ale wydobycia już istniejącego sacrum. Chcę, by mural nie był dziełem skupionym jedynie na estetycznym doznaniu, ale poprzez kontemplację prowadził dalej do zadania sobie pytania: czy we mnie jest sacrum, czy traktuję swoje ciało jako świątynię? Czy szanuję je jako dane od Boga, zamiast je ubóstwiać lub poniżać? Zatrzymując się, by obejrzeć ten dekoracyjny wizerunek stajemy się uczestnikami wewnętrznego procesu przemiany patrzenia na rzeczywistość: Czy Piękno może zbawić świat? Chciałabym, abyśmy dostrzegli w Bogu obok Prawdy i Dobra, także Piękno. I przyjęli Jego zaproszenia do życia z zachwytem tym, jak nas stworzył. Pozostawiam przestrzeń do refleksji, nie narzucając jednoznacznie swojej wersji opowieści – stąd postać nie ma jednoznacznych emblematów religijnych – jej tożsamość można odkryć wnikając w symbolikę ornamentów różanych i kolorystyki oraz skojarzenia z ikonicznym ujęciem portretu.

więcej w linkach poniżej:

wywiad na deon.pl / wywiad Gazeta Wyborcza / wywiad archidiecezja łódzka

OBLICZE PIEKNA

  • DOŁĄCZ do listy VIP

    Zawsze jesteś PIERWSZA i łowisz wymarzone skarby od Nawrotanki, bo masz dostęp DZIEŃ WCZEŚNIEJ niż reszta świata! 

    zapisuję się na NEWSLETTER

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl